Artykuły

Pomoc

 

Witaj w module pomocy witryny osiedla Michałowice! Tutaj możesz poznać główne funkcjonalności strony i dowiedzieć się jak z nich korzystać.

Menu

Menu umożliwia proste przeglądanie zawartości witryny, która jest podzielona na kategorie tematyczne. Menu jest zlokalizowane w dwóch miejscach - na górnej belce oraz w lewej kolumnie witryny. Układ obu menu jest taki sam i umożliwia dostęp do prawie całej zawartości witryny.

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości mailowe o aktualnych sprawach związanych z osiedlem Michałowice zapisz się do newslettera. Dostępny jest w prawej kolumnie w sekcji "Newsletter". Wystarczy wybrać odnośnik "Subskrybuj", który rozwinie formularz zapisu do newslettera. Należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który ma być kierowana korespondencja. Po uzupełnieniu formularza należy nacisnąć przycisk "Zamawiam" w celu wpisania się do mailingowej bazy danych. W przypadku niepoprawnego wypełnienia formularza pojawi się komunikat o błędach.

Forum

Na forum możesz wpisywać własne pytania i uzyskiwać odpowiedzi od innych użytkowników strony oraz Zarządu Osiedla. Forum jest dostępne w Menu pod zakładką "Forum". Wpisy są podzielone na kategorie. Jeżeli chcesz dodać lub przeglądać dostępne wpisy musisz najpierw wybrać kategorię np. "Wnioski i pytania do Zarządu Osiedla", a następnie temat, który cię interesuje.

Aby dodać nową wiadomość lub pytanie na forum:

 1. Wejdź w zakładkę "Forum" znajdującą się w menu
 2. Wybierz interesującą Cię kategorię
 3. Kliknij przycisk "Nowy Temat", aby wyświetlić formularz dodawania tematu do forum
 4. W polu "Imię" swoje imię, nazwisko lub inną nazwę, za pomocą której będzie można Cię rozpoznać (nazwa ta będzie widoczna jak autor wiadomości)
 5. W polu "Tytuł" wpisz tytuł swojej wiadomości, który będzie widoczny na liście tematów w wybranej kategorii.
 6. W polu "Wiadomość" wpisz treść wpisu, który chcesz zamieścić. Możesz przy tym korzystać z narzędzi formatowania dostępnych w sekcji "Narzędzia dodatkowe". Po wybraniu typu formatowania zostaną wstawione do treści wiadomości odpowiednie znaczniki (np. [b][/b] po wybraniu pogrubienia tekstu). W tych znacznikach należy wpisać tekst, dla którego ma być zastosowane formatowanie. Jeżeli chcesz pogrubić wyraz "pierwszy" w wyrażeniu "To jest mój pierwszy tekst" powinieneś wstawić ten wyraz w znaczniki [b][/b], czyli: "To jest mój [b]pierwszy[/b] tekst".
 7. Jeżeli chcesz zobaczyć jak inni będą widzieli Twój tekst sformatowany za pomocą znaczników należy wybrać przycisk "Podgląd" na dole formularza.
 8. Wybierz przycisk "Wyślij" aby wysłać wiadomość do opublikowania na forum. Zawsze możesz anulować wprowadzaną wiadomość naciskając przycisk "Anuluj".

Aby odpowiedzieć na już postawione pytanie lub wypowiedzieć się w dyskusji na istniejący temat w ramach odpowiedniej kategorii:

 1. Wejdź w zakładkę "Forum" znajdującą się w menu
 2. Wybierz interesującą Cię kategorię
 3. W ramach kategorii wybierz interesujący Cię wpis (temat)
 4. Zostaniesz przeniesiony do ekranu konwersacji. Będą widoczne na nim wpisy dotyczące wybranego tematu, ułożone w kolejności chronologicznej (najstarsze na górze)
 5. Aby dodać swoją odpowiedź w wybranym temacie wybierz przycisk "Odpowiedz". Zostaniesz przeniesiony do formularza nowego wpisu.
 6. W polu "Imię" swoje imię, nazwisko lub inną nazwę, za pomocą której będzie można Cię rozpoznać (nazwa ta będzie widoczna jak autor wiadomości)
 7. Pole "Tytuł" nie musi być modyfikowane, zawiera domyślnie tytuł tematu, w ramach którego odpowiadasz.
 8. W polu "Wiadomość" wpisz treść wpisu, który chcesz zamieścić. Możesz przy tym korzystać z narzędzi formatowania dostępnych w sekcji "Narzędzia dodatkowe". Po wybraniu typu formatowania zostaną wstawione do treści wiadomości odpowiednie znaczniki (np. [b][/b] po wybraniu pogrubienia tekstu). W tych znacznikach należy wpisać tekst, dla którego ma być zastosowane formatowanie. Jeżeli chcesz pogrubić wyraz "pierwszy" w wyrażeniu "To jest mój pierwszy tekst" powinieneś wstawić ten wyraz w znaczniki [b][/b], czyli: "To jest mój [b]pierwszy[/b] tekst".
 9. Jeżeli chcesz zobaczyć jak inni będą widzieli Twój tekst sformatowany za pomocą znaczników należy wybrać przycisk "Podgląd" na dole formularza.
 10. Wybierz przycisk "Wyślij" aby wysłać wiadomość do opublikowania na forum. Zawsze możesz anulować wprowadzaną wiadomość naciskając przycisk "Anuluj".

 

               UWAGA: Zawartość forum jest moderowana i wszystkie wpisy muszą być zaakceptowane przez administratora forum. Jest to konieczne aby uniknąć obraźliwych i niestosownych wpisów. W związku z tym dodane wpisy mogą być widoczne na forum z opóźnieniem.

Nowości

Sekcja "Nowości", zlokalizowana w prawej kolumnie witryny, pokazuje 5 ostatnio dodanych artykułów na naszej naszej witrynie.

Popularne artykuły

 Sekcja "Popularne artykuły", zlokalizowana w prawej kolumnie, witryny pokazuje 5 najczęściej wyświetlanych stron w obrębie naszej witryny.

Szukaj

Sekcja "Szukaj", zlokalizowana po lewej stronie witryny, pozwala na przeszukiwanie zawartości witryny pod kątem występujących w artykułach słów kluczowych. Wystarcz wpisać w polu tekstowym frazę jakiej szukasz i nacisnąć znaczek lupy aby wykonać wyszukiwanie.

Statystyki

Sekcja "Statystyki", zlokalizowana w prawej kolumnie, prezentuje liczbę wyświetleń wszystkich artykułów w obrębie naszej witryny.

Logowanie

Sekcja "Logowanie", zlokalizowana w lewej kolumnie, służy do uwierzytelnienia zarejestrowanych użytkowników. W przypadku zwykłych użytkowników witryny logowanie i rejestracja nie są konieczne, aby przeglądać jej zawartość.

Content: © Copyright 2019: Zarząd Osiedla Michałowice
Template: Joomla 3.0 templates. All rights reserved.